Uciekli z młodzieżowego ośrodka wychowawczego – zostali zatrzymani przez sopockich policjantów

Sopoccy policjanci zatrzymali dwóch poszukiwanych 16-latków. Pierwszego z nich funkcjonariusze z Mławy poszukiwali od połowy marca br., kiedy to samowolnie oddalił się z młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Drugi 16-latek był poszukiwany przez gdańskich policjantów od końca marca br. Ponadto posiadał on przy sobie kartę płatniczą innej osoby. Obaj nastolatkowie trafili do policyjnej izby dziecka, skąd zostaną przewiezieni do MOW.
REKLAMA

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę nad ranem. Policjanci patrolowali ulice Sopotu. W pewnym momencie funkcjonariusze zauważyli dwóch chłopców, którzy na widok ich radiowozu nagle zaczęli uciekać. Policjanci natychmiast ruszyli za nimi w pościg i krótkim pościgu zatrzymali dwóch 16-letnich kolegów.

W wyniku sprawdzenia w policyjnych bazach okazało się, że obaj są poszukiwani w związku z ucieczką z tego samego ośrodka wychowawczego. Pierwszego z 16-latków policjanci z Mławy poszukiwali od połowy marca br., po tym jak samowolnie oddalił się z młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Drugi nastolatek poszukiwany był przez gdańskich policjantów od końca marca br. Ponadto w wyniku przeszukania okazało się, że miał on przy sobie kartę płatniczą należącą do innej osoby.

Zatrzymani nastolatkowie zostali doprowadzeni do sopockiej komendy. Następnie po wykonaniu czynności osadzono ich w policyjnej izbie dziecka, skąd zgodnie z decyzją sądu zostaną przewiezieni do młodzieżowego ośrodka wychowawczego.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
20423
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Sopocie

kiedy
2021-07-10 21:00
miejsce
Opera Leśna, Sopot, Stanisława...
wstęp biletowany