8 październik 2020

Pożegnali się z prawem jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h

fot. KMP w Sopocie
Wczoraj patrol ruchu drogowego z sopockiej komendy zatrzymał do kontroli trzech kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Efektem tego było zatrzymanie im przez policjantów praw jazdy na najbliższe 3-miesiące. Ci sami policjanci uniemożliwili dalszą jazdę również nietrzeźwemu rowerzyście, który w wydychanym powietrzu miał 1,5 promila alkoholu.
REKLAMA

Zmniejszony ruch na drogach to niestety dla niektórych kierowców pokusa do szybszej jazdy. Szczególnie lekceważenie tych przepisów w terenie zabudowanym często przyczynia się do zdarzeń drogowych. Sopoccy policjanci ruchu drogowego policjanci oprócz zadań związanych z pandemią koronawirusa, nie odpuszczają takim kierowcom i codziennie pełnią służbę na drogach. Przypominamy, że przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h skutkuje, zgodnie z prawem, zatrzymaniem prawa jazdy przez policjantów.

Wczoraj (07.10.2020) przekonało się o tym trzech kierowców, których do kontroli zatrzymał ten sam patrol ruchu drogowego. Przed godz. 22.00 na Alei Niepodległości funkcjonariusze zmierzyli prędkość jadącego fordem mieszkańca Gdańska i ustalili, że jedzie on z prędkością 108 km/h w miejscu, gdzie ograniczenie wynosi do 50 km/h. Chwilę później zmierzona prędkość przez mundurowych w przypadku mieszkańca Gdyni kierującego skodą wykazała przekroczenie o 62/km/h. Natomiast u kolejnego mieszkańca Gdyni, który po godz. 23.00 jechał Aleją Niepodległości urządzenie pokazało przekroczenie o 56 km/h. W obliczu takiej sytuacji policjanci ukarali kierowców mandatami i punktami karnymi, a także zatrzymali im na trzy miesiące prawa jazdy.

Ten sam patrol policjantów ruchu drogowego uniemożliwił dalszą jazdę również nietrzeźwemu rowerzyście, którego przed północą zatrzymali do kontroli drogowej. Badając stan trzeźwości cyklisty jadącego ul. Haffnera funkcjonariusze ustalili, że ma on w wydychanym powietrzu 1,5 promila alkoholu. Sprawca za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem.

Apelujemy!!!

Bądźmy odpowiedzialnymi uczestnikami ruchu drogowego. Pamiętajmy, że nasze nieodpowiedzialne zachowanie może być przyczyną tragedii na drodze. Przypominamy, że nadmierna prędkość jest przyczyną wielu wypadków.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
18162
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Sopocie

kiedy
2021-07-10 21:00
miejsce
Opera Leśna, Sopot, Stanisława...
wstęp biletowany