27 kwiecień 2021

Pirat drogowy skazany za wykroczenia. Mężczyzna poniesie też odpowiedzialność karną za przestępstwo.

Niedawno uprawomocnił się wyrok wydany przez sopocki sąd wobec 25-letniego kierowcy, który w styczniu br. będąc po użyciu alkoholu stworzył zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla innych kierujących i pieszych. Mężczyzna za wszystkie wykroczenia, które popełnił, musi zapłacić 4 tys. złotych grzywny. Dodatkowo sąd wydał mu zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi na okres 2 lat i 6 miesięcy. Oznacza to, że gdy usiądzie za kierownicą popełni przestępstwo, za które do więzienia można trafić nawet na 5 lat. 25-latek poniesie również odpowiedzialność karną za jazdę pod wpływem środków odurzających, bowiem badanie krwi potwierdziło u niego ich obecność.
REKLAMA

Do zdarzenia doszło pod koniec stycznia br. na Alei Niepodległości w Sopocie. Policjant ruchu drogowego z sopockiej komendy będąc w czasie wolnym od służby podczas spaceru zauważył jak pojazd volvo uderzył w lampę oświetleniową znajdującą się przy przejściu dla pieszych. Funkcjonariusz od razu podbiegł do auta i wyczuwając od kierowcy woń alkoholu zabrał mu kluczyki. Następnie wspólnie z przejeżdżającymi ulicą funkcjonariuszami celno-skarbowymi pilnowali kierowcę do czasu przyjazdu patrolu drogówki. Skierowani na miejsce policjanci ruchu drogowego potwierdzili, że 25-letni kierowca znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Okazało się też, że ma on na swoim koncie szereg innych wykroczeń. Funkcjonariusze z zespołu ds. wykroczeń ustalili, że 25-latek kierując volvo dwukrotnie uderzył w poprzedzający pojazd, po czym próbując oddalić się z miejsca zjechał na przeciwległy pas ruchu i jadąc tym pasem zmuszał innych kierujących do hamowania, następnie nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej, a podczas skrętu w prawo stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w lampę oświetleniową znajdującą się przy przejściu dla pieszych, czym spowodował zagrożenie bezpieczeństwa dla pieszych znajdujących się przed tym przejściem.

Zebraną w sprawie dokumentację policjanci przesłali do sądu. Niedawno uprawomocnił się wyrok wydany przez sopocką temidę. 25-latek za wykroczenia, które popełnił, musi zapłacić 4 tys. złotych grzywny. Dodatkowo sąd wydał mu zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi na okres 2 lat i 6 miesięcy. Oznacza to, że gdy usiądzie za kierownicą popełni przestępstwo, za które do więzienia można trafić nawet na 5 lat.

To jednak nie koniec sprawy, policjanci prowadzą czynności w postępowaniu karnym. Z uwagi na nerwowe zachowanie 25-latka na miejscu zdarzenia został on przewieziony do szpitala na obserwację i pobrano od niego krew do badań. Badanie krwi potwierdziło obecność środków odurzających i za jazdę pod ich wpływem mężczyzna poniesie odpowiedzialność karną. Za to przestępstwo grozi do 2 pozbawienia wolności.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Sopocie

kiedy
2021-07-10 21:00
miejsce
Opera Leśna, Sopot, Stanisława...
wstęp biletowany
kiedy
2021-07-11 16:00
miejsce
Amfiteatr Tarasów przy Aquaparku,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-07-11 19:00
miejsce
Amfiteatr Tarasów przy Aquaparku,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-07-17 17:00
miejsce
Amfiteatr Tarasów przy Aquaparku,...
wstęp biletowany