24 czerwiec 2020

Bądźmy odpowiedzialnymi uczestnikami ruchu drogowego!

fot. KMP w Sopocie
Kierujący bez uprawnień do kierowania, 4 kolizje drogowe, nieprawidłowo zaparkowane samochody i zatrzymane dowody rejestracyjne dwóch aut – tak najogólniej można podsumować ostatnie dni na sopockich drogach. Policjanci apelują! Postępujmy zgodnie z zasadami ruchu drogowego. Pamiętajmy, że obok nas są także inni uczestnicy ruchu drogowego.
REKLAMA

Każdego dnia sopoccy policjanci ruchu drogowego czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich osób przemieszczających się ulicami miasta. Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę nie tylko na prędkość pojazdów, ale także na trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów oraz stosowanie się do obowiązujących przepisów na drodze.

Tylko w ostatnich dniach policjanci pracowali na miejscu 4 kolizji drogowych. Wczoraj (23.06.2020 r.) około godz. 12.00 funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o kolizji na ul. Stefana Okrzei. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że kierujący samochodem ciężarowym z naczepą podczas cofania uderzył w inny pojazd. Mieszkaniec województwa mazowieckiego za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu został ukarany mandatem. Stróże prawa ustalili też, że mężczyzna nie posiadał zezwolenia na wjazd do miasta i za to wykroczenie również ukarali go mandatem karnym.

W trakcie prowadzonych działań funkcjonariusze ukarali mandatami także dwóch kierujących pojazdami, którzy wsiedli za kierownicę aut nie mając uprawnień do kierowania. Dodatkowo, podczas jednej z tych kontroli, policjanci nałożyli mandat karny również na pasażerkę, która mając uprawnienia do kierowania wypożyczyła auto na minuty, a następnie udostępniła je znajomemu bez uprawnień.

Każdego dnia sopoccy policjanci drogówki reagują również na nieprawidłowo zaparkowane pojazdy. W ostatnich dniach mundurowi otrzymali kilka zgłoszeń w tej sprawie. Dla przykładu, wczoraj (23.06.2020 r.) wezwani na osiedle Brodwino, gdzie miał stać źle zaparkowany samochód, potwierdzili zgłoszenie, a ponadto ujawnili, że również dwa inne pojazdy są nieprawidłowo zaparkowane. Podczas interwencji jeden z właścicieli aut zgłosił się do policjantów i za powyższe wykroczenie został pouczony. Pozostałym właścicielom policjanci pozostawili wezwania do stawiennictwa w komendzie miejskiej. W wyniku przeprowadzonych kontroli drogowych policjanci zatrzymali też dwa dowody rejestracyjne pojazdów po tym, jak stwierdzili w nich nieprawidłowości.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o postępowanie zgodne z zasadami ruchu drogowego. Pamiętajmy, że obok nas są także inni uczestnicy ruchu drogowego.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
20423
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Sopocie

kiedy
2021-07-10 21:00
miejsce
Opera Leśna, Sopot, Stanisława...
wstęp biletowany