31 styczeń 2024

Czadem zatruła się pięcioosobowa rodzina, matka i czworo dzieci

zdjęcie: Czadem zatruła się pięcioosobowa rodzina, matka i czworo dzieci / pixabay/1495707
Pięcioosobowa rodzina zatruła się tlenkiem węgla we wsi Palczewo w pow. nowodworskim w środę wieczorem. Do szpitala przetransportowano matkę i czworo dzieci w wieku od 11 do 15 lat.
REKLAMA

"Zgłoszenie o zatruciu tlenkiem węgla pięcioosobowej rodziny, matki i czwórki dzieci, otrzymaliśmy w środę ok. godz. 18:50" - przekazała oficer prasowa straży pożarnej z Nowego Dworu Gdańskiego mł. kpt. Anna Piechowska.

Dodała, że rodzina mieszka w domu jednorodzinnym we wsi Palczewo w powiecie nowodworskim. "Po przybyciu strażaków na miejsce, okazało się, że pomocy potrzebuje 41-letnia kobieta oraz czworo dzieci w wieku od 11 do 15 lat" - relacjonowała. Po przebadaniu rodziny, służby pracujące na miejscu, podjęły decyzję o przetransportowaniu wszystkich do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną ulatniania się tlenku węgla mogła być nieszczelność przewodu kominowego.

Czad, czyli tlenek węgla jest gazem bezwonnym, bezbarwnym i pozbawionym smaku. W układzie oddechowym człowieka wiąże się z hemoglobiną 250 razy szybciej niż tlen, blokując dopływ tlenu do organizmu. Objawami lżejszego zatrucia są ból i zawroty głowy, osłabienie i nudności. Następstwem ostrego zatrucia - przy dużych stężeniach tego gazu - może być nieodwracalne uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego, niewydolność krążeniowo-oddechowa i śmierć.(PAP)

autor: Piotr Mirowicz

pm/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Sopot
9.2°C
wschód słońca: 06:45
zachód słońca: 17:12
Koronawirus
pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Sopocie

kiedy
2024-02-29 20:00
miejsce
SPATiF, Sopot, ul. Bohaterów Monte...
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-08 18:00
miejsce
M15 Restaurant Bar & Sauny,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-08 20:00
miejsce
Story Disco Club, Sopot, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-16 12:00
miejsce
Szkoła Podstawowa im. ks. prałata...
wstęp biletowany