3 styczeń 2024

Alkohol i żarty o broni i bombie w bagażu; trzech mężczyzn nie wsiadło do samolotów

zdjęcie: Alkohol i żarty o broni i bombie w bagażu; trzech mężczyzn nie wsiadło do samolotów / pixabay/2570438
Trzech mężczyzn nie zostało wpuszczonych na pokłady samolotów wylatujących z gdańskiego lotniska. 56-latek był pod wpływem alkoholu, dwóch pozostałych twierdziło, że w bagażu mają niebezpieczne materiały. Interweniowali funkcjonariusze Straży Granicznej.
REKLAMA

"Decyzją kapitana samolotu odlatującego w ubiegłą sobotę z Gdańska do Egiptu 56-letni mieszkaniec Warszawy został wycofany z lotu. Pasażer wypił za dużo alkoholu, nie wykonywał poleceń załogi samolotu" - przekazał Tadeusz Gruchała z biura prasowego Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku.

Dodał, że na pokład został wezwany Zespół Interwencji Specjalnych z miejscowej Placówki Straży Granicznej. Mężczyzna został przewieziony do Pogotowia Socjalnego dla Osób Nietrzeźwych.

Tego samego dnia funkcjonariusze podjęli interwencję wobec 62-latka z woj. pomorskiego, który planował wylecieć do Irlandii. Mężczyzna stwierdził, że w bagażu przewozi broń. Decyzją kapitana samolotu nie został wpuszczony na pokład. "Funkcjonariusze w torbie pasażera nie znaleźli żadnych przedmiotów niebezpiecznych" - zaznaczył.

W Nowy Rok do samolotu wylatującego z Gdańska do Bergen nie został wpuszczony 34-latek z woj. pomorskiego. "Podczas odprawy stwierdził, że ma w bagażu bombę. Na miejscu błyskawicznie pojawili się strażnicy graniczni. Sprawdzili bagaż, nie znajdując niebezpiecznych materiałów" - relacjonował Tadeusz Gruchała.

W 2023 roku funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Gdańsku interweniowali 52 razy wobec 54 osób naruszających warunki bezpieczeństwa lotniska oraz 25 razy wobec 28 osób naruszających warunki bezpieczeństwa lotu.(PAP)

autor: Piotr Mirowicz

pm/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Sopot
8.4°C
wschód słońca: 06:45
zachód słońca: 17:12
Koronawirus
pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Sopocie

kiedy
2024-02-29 20:00
miejsce
SPATiF, Sopot, ul. Bohaterów Monte...
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-08 18:00
miejsce
M15 Restaurant Bar & Sauny,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-08 20:00
miejsce
Story Disco Club, Sopot, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-16 12:00
miejsce
Szkoła Podstawowa im. ks. prałata...
wstęp biletowany