19 styczeń 2023

Zatrzymana za kradzież 17-latka. Była poszukiwana i zgodnie z nakazem doprowadzenia wkrótce trafi do młodzieżowego ośrodka wychowawczego

zdjęcie: Zatrzymana za kradzież 17-latka. Była poszukiwana i zgodnie z nakazem doprowadzenia wkrótce trafi do młodzieżowego ośrodka wychowawczego / fot. KMP w Sopocie
fot. KMP w Sopocie
Tylko kilku dni potrzebowali kryminalni z Sopotu, by ustalić i zatrzymać 17-latkę podejrzewaną o kradzież ze sklepu bluzki wartej blisko 1000 złotych. Przy zatrzymanej mieszkance Gdyni znaleziono też schowane w bieliźnie zawiniątka z substancją i przekazano je biegłemu do badań. Dziś 17-latka usłyszy zarzut kradzieży. Jeżeli wynik badania potwierdzi obecność zakazanych substancji, odpowie również za kolejne przestępstwo. Okazało się, że gdynianka jest również poszukiwana i zgodnie z nakazem doprowadzenia wkrótce trafi do młodzieżowego ośrodka wychowawczego.
REKLAMA

Kilka dni temu policjanci z Sopotu zostali powiadomieni o kradzieży sklepowej. Z informacji przekazanych przez zgłaszającą wynikało, że do sklepu weszła młoda kobieta i wykorzystując nieuwagę pracownika ukradła bluzkę z krótkim rękawem. Jej wartość wyceniono na blisko 1000 złotych. Sprawą od początku zajęli się kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie, którzy przeanalizowali zapisy kamer monitoringu i w wyniku działań operacyjnych ustalili, kto stoi za tą kradzieżą. Okazało się też, że za poszukiwaną przez policjantów 17-latką Sąd Rejonowy w Gdyni wystawił nakaz doprowadzenia do młodzieżowego ośrodka wychowawczego.

Wczoraj pracujący nad sprawą kryminalni zatrzymali w centrum Sopotu poszukiwaną 17-letnią mieszkankę Gdyni i doprowadzili ją do komendy miejskiej. W rozmowie od razu przyznała się do kradzieży. Dodatkowo podczas przeszukania policjantka znalazła schowane w bieliźnie gdynianki zawiniątka z substancją i je zabezpieczyła. Znaleziony towar trafił do dalszych badań, a 17-latka została osadzona w policyjnym areszcie.

Dziś na podstawie zebranych dowodów mieszkanka Gdyni usłyszy zarzut kradzieży. Jeżeli wynik badania zabezpieczonej substancji potwierdzi obecność zakazanych substancji, usłyszy ona zarzut za kolejne przestępstwo i poniesie odpowiedzialność przed sądem. Ponadto zgodnie z nakazem doprowadzenia 17-latka wkrótce trafi do młodzieżowego ośrodka wychowawczego.

Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Przestępstwo posiadania substancji psychotropowych zagrożone jest karą do 3 lat więzienia.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Sopot
-3.3°C
wschód słońca: 07:19
zachód słońca: 16:40
Koronawirus
pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Sopocie

kiedy
2023-02-14 18:00
miejsce
M15 Restaurant Bar & Sauny,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-14 20:00
miejsce
M15 Restaurant Bar & Sauny,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-18 18:00
miejsce
Teatr Nieduży - rezydent Teatru...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-25 21:00
miejsce
M15 Restaurant Bar & Sauny,...
wstęp biletowany