23 kwiecień 2021

Użyli podrobionego dokumentu – zarzuty dla dwóch sprawców

fot. KMP w Sopocie
Kryminalni z Sopotu zatrzymali 28-latka z Gdyni i 29-latka z Gdańska, którzy posłużyli się podrobionymi dokumentami w celu uzyskania orzeczenia lekarskiego o zdolności do pracy na stanowisku kucharza. Sprawcy usłyszeli już zarzut w tej sprawie. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.
REKLAMA

Kryminalni z Sopotu, pracując nad sprawą posłużenia się w placówce medycznej podrobionymi dokumentami, zatrzymali w minioną środę (21.04.2021 r.) na terenie Gdańska i Gdyni dwóch mężczyzn w wieku 28 i 29 lat podejrzanych o to przestępstwo. Funkcjonariusze ustalili, że zarówno 28-latek z Gdyni jak i 29-latek z Gdańska przyszli do punktu medycyny pracy znajdującego się w placówce medycznej, gdzie posłużyli się podrobionym orzeczeniem lekarskim celem przeprowadzenia badań i uzyskania orzeczenia lekarskiego o zdolności do pracy na stanowisku kucharza. W trakcie prowadzonych działań kryminalni zabezpieczyli użyte przez mężczyzn podrobione dokumenty i dołączyli je jako dowód do akt prowadzonego postępowania.

Na podstawie zebranych dowodów policjant z wydziału dochodzeniowo-śledczego sopockiej komendy ogłosił zatrzymanym sprawcom zarzut użycia jako autentyczny podrobionego dokumentu. Podejrzani przyznali się do stawianego im zarzutu i złożyli wyjaśnienia. Sprawa jest rozwojowa.

Policjanci przypominają! Użycie jako autentycznego podrobionego dokumentu to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Sopocie

kiedy
2021-07-10 21:00
miejsce
Opera Leśna, Sopot, Stanisława...
wstęp biletowany
kiedy
2021-07-11 16:00
miejsce
Amfiteatr Tarasów przy Aquaparku,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-07-11 19:00
miejsce
Amfiteatr Tarasów przy Aquaparku,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-07-17 17:00
miejsce
Amfiteatr Tarasów przy Aquaparku,...
wstęp biletowany