Szukamy ludzi z pasją i odwagą!

zdjęcie: Szukamy ludzi z pasją i odwagą! / fot. KMP w Sopocie
fot. KMP w Sopocie
Policja to nie tylko mundur, broń i syrena. To przede wszystkim służba społeczeństwu, która wymaga odwagi, odpowiedzialności i poświęcenia. Jeżeli chcesz pomagać innym, jesteś odważny, uczciwy i lubisz wyzwania… zostań pomorskim policjantem. Razem z nami twórz formację, w której jednocześnie możesz rozwijać swoje umiejętności i pasje!
REKLAMA

Jeśli świadomość, że ktoś czeka na Twoją pomoc motywuje Cię do działania, zostań policjantem! Kogoś takiego właśnie potrzebujemy. Pomorscy policjanci każdego dnia podejmują się zadań, dzięki którym mieszkańcy województwa pomorskiego mogą czuć się bezpiecznie. Funkcjonariusze służą w różnych pionach, a mnogość wydziałów i związana z tym różnorodność zadań sprawia, że każda osoba, która pozytywnie przejdzie przez proces rekrutacji, znajdzie w Policji miejsce dla siebie.

Dużą grupę w Policji stanowią funkcjonariusze pracujący w pionie kryminalnym. Prowadzą oni czynności zmierzające do ustalania sprawców wielu przestępstw – od kradzieży, oszustw i pobić, po zabójstwa. Ścigają także osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości i odzyskują mienie pochodzące z przestępstw. Służba w Policji to praca na lądzie, wodzie, w powietrzu i w cyberprzestrzeni. Jeśli jesteś gotowy do działania i interesuje Cię praca w Policji – zapraszamy! To Ty ciężką pracą, determinacją i zaangażowaniem zdecydujesz kim będziesz w Policji.

W szeregach Policji masz możliwość połączenia wielu swoich pasji z zawodem. Do tego Policja daje ogromną możliwość rozwoju. Po wstąpieniu do służby możesz też uzyskać tytuł licencjata lub magistra podejmując studia w Akademii Policji w Szczytnie na jednym z oferowanych kierunków: nauka o Policji, zarządzanie, bezpieczeństwo wewnętrzne, kryminologia i informatyka.

Kto może pełnić służbę w Policji?

 • obywatel polski o nieposzlakowanej opinii;
 • który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe;
 • korzystający z pełni praw publicznych;
 • posiadający co najmniej średnie wykształcenie;
 • posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować;
 • dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych.

Komendant Główny Policji wyznaczył następujące terminy przyjęć do służby na 2024 rok:

 • 4 marca
 • 24 kwietnia
 • 8 lipca
 • 9 września
 • 30 października
 • 30 grudnia

Wszystkie niezbędne informacje dotyczące rekrutacji do pomorskiej Policji znajdziesz na stronie internetowej: https://dobor.pomorska.policja.gov.pl/.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Sopot
10.3°C
wschód słońca: 06:45
zachód słońca: 17:12
Koronawirus
pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Sopocie

kiedy
2024-02-29 20:00
miejsce
SPATiF, Sopot, ul. Bohaterów Monte...
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-08 18:00
miejsce
M15 Restaurant Bar & Sauny,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-08 20:00
miejsce
Story Disco Club, Sopot, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-16 12:00
miejsce
Szkoła Podstawowa im. ks. prałata...
wstęp biletowany