9 październik 2020

Sopot dalej w czerwonej strefie. Apelujemy o odpowiedzialność i stosowanie się do przepisów sanitarnych

fot. KMP w Sopocie
Od 3 października 2020 roku Sopot objęty jest czerwoną strefą. Dla mieszkańców i turystów wiąże się to z dodatkowymi obostrzeniami. Każdego dnia sopoccy policjanci prowadzą wzmożone działania poświęcone walce z Covid-19. W odpowiedzi na widok braku przestrzegania przepisów i zaleceń sanitarnych mundurowi stale interweniują i zwracają uwagę na zagrożenie, z jakim wszyscy mamy do czynienia. Tylko wczoraj mundurowi interweniowali wobec ponad 100 osób, które naruszyły wprowadzone obostrzenia. Apelujemy! Bądźmy odpowiedzialni i stosujmy się do przepisów sanitarnych.
REKLAMA

Z uwagi na wzrost liczby zachorowań na covid-19 miasto Sopot od 03 października 2020 roku zostało objęte czerwoną strefą. Wiąże się to z dodatkowymi obostrzeniami dla mieszkańców i osób przebywających na terenie miasta. Sopoccy policjanci każdego dnia prowadzą wzmożone działania, które mają na celu zaniechanie rozprzestrzeniania się koronawirusa i apelują o przestrzeganie przepisów sanitarnych. W odpowiedzi na widok braku przestrzegania przepisów i zaleceń sanitarnych mundurowi stale interweniują i zwracają uwagę na zagrożenie, z jakim wszyscy mamy do czynienia. Tylko wczoraj policjanci interweniowali wobec ponad 100 osób, wobec których stosowali mandaty, pouczenia i zwrócenie uwagi.

Przypominamy, że od soboty 10.10.2020 roku zaostrzone zostaną dotychczasowe ograniczenia, nakazy i zakazy m.in. w zakresie:

  • wprowadzenia obowiązku zakrywania ust i nosa również na terenie powiatów objętych żółtą strefą,
  • obowiązku posiadania przy sobie i okazywania zaświadczenia lekarskiego o istnieniu przeciwdziałań zdrowotnych lub dysfunkcji uniemożliwiających zakrywanie ust i nosa,
  • zmiany maksymalnej ilości osób mogących uczestniczyć w zgromadzeniach,
  • wprowadzeniu zakazu prowadzenia działalności gastronomicznej po godz. 22.00 na terenie powiatów objętych czerwona strefą.

W weekend sopoccy funkcjonariusze wspierani przez policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku będą sprawdzać, jak mieszkańcy i osoby przebywające na terenie kurortu stosują do obostrzeń, a każdy przypadek naruszenia obowiązujących przepisów spotka się z reakcją Policji. W działania zaangażowani będą funkcjonariusze z różnych pionów, m.in. prewencji i ruchu drogowego oraz kryminalni. Będą to patrole piesze i zmotoryzowane. Policjanci będą zwracać szczególną uwagę na kwestię zasłaniania twarzy i zachowania dystansu. Policyjnych kontroli należy spodziewać się w sklepach, lokalach gastronomicznych, środkach komunikacji publicznej, na deptakach i w pozostałych miejscach uczęszczanych przez mieszkańców. Funkcjonariusze kontrolować będą też lokale pod kątem prowadzenia dyskotek. Do działań weekendowych wykorzystany zostanie także mobilny komisariat. Ponadto policjanci za pomocą głośników znajdujących się w radiowozie przypominać będą wszystkim o obowiązujących obostrzeniach.

Bądźmy odpowiedzialni. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje, bliskich oraz osób, które są obok nas.

Informacje na temat obowiązujących przepisów w danym regionie znajdują się na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/koronawirus.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
18162
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Sopocie

kiedy
2021-07-10 21:00
miejsce
Opera Leśna, Sopot, Stanisława...
wstęp biletowany