Przyszła na dzień próbny do pracy. Zamiast sprzątać ukradła portfel z pieniędzmi i dokumentami

zdjęcie: Przyszła na dzień próbny do pracy. Zamiast sprzątać ukradła portfel z pieniędzmi i dokumentami / pixabay/389941
Dzięki kryminalnym z Sopotu zarzut kradzieży portfela z zawartością dokumentów i pieniędzy w kwocie ponad 2 tysięcy złotych usłyszała 44-letnia mieszkanka Gdyni. Kobieta odpowiedziała na ogłoszenie o pracę, przyszła na dzień próbny i z szafy znajdującej się na zapleczu ukradła portfel właściciela lokalu. Policjanci odzyskali 750 złotych, których sprawczyni nie zdążyła jeszcze wydać. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.
REKLAMA

2 lutego br. do sopockich policjantów zgłosił się właściciel jednego z lokali. Mężczyzna powiadomił mundurowych o kradzieży, do której doszło dzień wcześniej w jego lokalu. Z ustaleń policjantów wynikało, że z szafy znajdującej się na zapleczu lokalu zniknął jego portfel z dokumentami i pieniędzmi w kwocie ponad 2 tysięcy złotych. Zgłaszający o kradzież podejrzewał kobietę, która odpowiedziała na ogłoszenie o pracę w charakterze osoby sprzątającej i tego dnia przyszła do lokalu na dzień próbny.

Pracujący nad sprawą sopoccy kryminalni potwierdzili zdarzenie i jeszcze tego samego dnia w Gdyni zatrzymali 44-letnią sprawczynię. Kobieta od razu przyznała się policjantom do kradzieży i oświadczyła, że ze skradzionych pieniędzy zostało jej już tylko 750 złotych. Pozostałe wydała na jedzenie i opłaty, natomiast dokumenty wyrzuciła. Funkcjonariusze zabezpieczyli gotówkę i zatrzymaną 44-latkę przewieźli do sopockiej komendy, gdzie usłyszała zarzut kradzieży portfela z dokumentami i pieniędzmi. Za swoje postępowanie poniesie ona teraz odpowiedzialność karną przed sądem.

Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Sopot
9.2°C
wschód słońca: 06:45
zachód słońca: 17:12
Koronawirus
pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Sopocie

kiedy
2024-02-29 20:00
miejsce
SPATiF, Sopot, ul. Bohaterów Monte...
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-08 18:00
miejsce
M15 Restaurant Bar & Sauny,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-08 20:00
miejsce
Story Disco Club, Sopot, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-16 12:00
miejsce
Szkoła Podstawowa im. ks. prałata...
wstęp biletowany