Przed nami kolejny weekend majowy. Nad bezpieczeństwem czuwać będą policjanci

fot. KMP w Sopocie
Za nami kolejny etap znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem. Powoli wracamy do normalnego życia, a słoneczna pogoda sprawia, że coraz więcej ludzi spędza czas wolny spacerując po plaży, parkach i deptakach. Niestety policjanci obserwują też rozluźnienie obowiązujących obostrzeń. W najbliższy weekend w Sopocie funkcjonariusze kontrolować będą, czy osoby stosują się do aktualnych zasad i ograniczeń. Zwrócimy szczególną uwagę również na kwestię nieprawidłowego parkowania i blokowania przejazdu, zwłaszcza w centrum miasta i w rejonie pasa nadmorskiego. Do działań po raz kolejny wykorzystamy Mobilne Centrum Monitorujące.
REKLAMA

Wraz z luzowaniem obostrzeń, z dnia na dzień można zauważyć luźniejsze podejście do zagrożenia. Spuszczone pod brodę maseczki i niezakrywanie ust oraz nosa to coraz częściej spotykany widok w Polsce. To też dowód na to, że apele służb nie przynoszą oczekiwanego rezultatu. Należy jednak pamiętać, że nadal musimy stosować się do ściśle określonych zaleceń. Przed nami kolejny weekend majowy, podczas którego sopoccy funkcjonariusze razem z policjantami z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku kontrolować będą, czy osoby stosują się do aktualnych zasad i ograniczeń. Do działań funkcjonariusze po raz kolejny wykorzystają Mobilne Centrum Monitoringu - radiowóz wyposażony w zestaw kamer do obserwacji. Przypominamy, że wciąż obowiązują ograniczenia dotyczące obowiązku zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych oraz zachowania odstępu od innych przechodniów. Mając na względzie zdrowie, życie i bezpieczeństwo nas wszystkich policjanci zapowiadają stanowcze reakcje wobec osób, które nie będą stosować się do obowiązujących restrykcji. Za łamanie obowiązujących przepisów grozi mandat w wysokości 500 zł. Ponadto sanepid może w takim przypadku nałożyć karę administracyjną w wysokości od 5 tys. zł do 30 tys. zł.

Słoneczna pogoda sprawia, że coraz więcej ludzi spędza czas wolny spacerując po ulicach, parkach plażach czy deptakach, często przyjeżdżając w dany rejon samochodami. Dlatego w ten weekend sopoccy policjanci szczególną uwagę zwrócą również na kwestię parkowania pojazdów w centrum miasta i w okolicy pasa nadmorskiego. Kierujący nieprawidłowo parkujący swoje auta, blokujący przejazd innym pojazdom czy zastawiający wjazd na posesję muszą liczyć się z konsekwencjami.

Zachęcamy do zgłaszania policjantom sygnałów dotyczących nieprawidłowego parkowania. Można to zrobić anonimowo i w bardzo prosty sposób za pośrednictwem aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Od początku 2020 roku sopoccy funkcjonariusze otrzymali już 92 zgłoszenia dotyczące nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów. Za każdym razem naniesione zagrożenie jest sprawdzane przez policjantów, a po potwierdzeniu dany rejon jest objęty szczególnym nadzorem.

Aplikacja „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” dostępna jest pod linkiem: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html.

Szczegółowe informacje i aktualne przepisy dotyczące walki z koronawirusem można znaleźć na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
20423
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Sopocie

kiedy
2021-07-10 21:00
miejsce
Opera Leśna, Sopot, Stanisława...
wstęp biletowany