28 kwiecień 2021

Policyjny dozór dla 28-letniego sprawcy, który ukradł telefon

fot. KMP w Sopocie
Policjanci z Sopotu ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży. 28-latek bez stałego miejsca zamieszkania ukradł telefon 38-letniemu mężczyźnie, którego poznał kilka godzin wcześniej. Skradziony łup funkcjonariusze odzyskali w lombardzie w Gdyni, a sprawca za popełnione przestępstwo usłyszał zarzut. Prokurator dodatkowo zastosował wobec niego dozór policyjny.
REKLAMA

W minionym tygodniu do Komendy Miejskiej Policji w Sopocie zgłosił się 28-letni mieszkaniec woj. łódzkiego i poinformował, że skradziono mu telefon o wartości blisko 800 zł. Z zebranych przez funkcjonariuszy informacji wynikało, że do zdarzenia doszło dwa dni wcześniej około godz. 6.00 rano na terenie stacji paliw. Pokrzywdzony przyszedł tam z poznanym wcześniej mężczyzną, z którym w nocy spożywał alkohol i gdy poszedł do toalety, jego „znajomy” zabrał mu podłączony do ładowarki telefon i uciekł.

Analizując zapisy monitoringu oraz zdobyte informacje sopoccy policjanci ustalili tożsamość sprawcy i w miniony poniedziałek (26.04.2021 r.) w centrum Sopotu zatrzymali poszukiwanego 28-latka bez stałego miejsca pobytu. W wyniku prowadzonych działań sopoccy kryminalni odzyskali też w lombardzie w Gdyni skradziony telefon.

Zatrzymany mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Wczoraj na podstawie zebranych dowodów usłyszał on zarzut kradzieży telefonu. Sprawca został też doprowadzony do prokuratury na dalsze czynności procesowe i prokurator po przesłuchaniu 28-latka dodatkowo zastosował wobec niego dozór policyjny. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Sopocie

kiedy
2021-07-10 21:00
miejsce
Opera Leśna, Sopot, Stanisława...
wstęp biletowany
kiedy
2021-07-11 16:00
miejsce
Amfiteatr Tarasów przy Aquaparku,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-07-11 19:00
miejsce
Amfiteatr Tarasów przy Aquaparku,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-07-17 17:00
miejsce
Amfiteatr Tarasów przy Aquaparku,...
wstęp biletowany