Pijana matka opiekowała się dzieckiem

Sopoccy policjanci interweniowali wobec nietrzeźwej matki, która opiekowała się 5-letnim dzieckiem. O interwencję poprosił świadek, który zwrócił uwagę na jej zachowanie. Funkcjonariusze zaopiekowali się chłopcem i przewieźli go do komendy miejskiej skąd odebrał go ojciec, natomiast 32-letnia mieszkanka powiatu pruszkowskiego trafiła do pogotowia socjalnego celem wytrzeźwienia. Miała ona ponad 1,5 promila alkoholu. Policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy. O całym zdarzeniu zostanie też powiadomiony sąd rodzinny.
REKLAMA

Każdy sygnał o pijanych rodzicach opiekujących się dziećmi jest błyskawicznie sprawdzany przez policjantów. Gdy się potwierdza, najmłodsi otoczeni są natychmiast troskliwą opieką, zaś wobec dorosłych wyciągane są konsekwencje. Podobnie było w dniu 2 maja. Około godziny 19.00 policjanci z Sopotu dostali zgłoszenie, że w centrum miasta na schodach siedzi kobieta z kilkuletnim dzieckiem, która dziwnie się zachowuje i kładzie na schodach. Według zgłaszającego jej zachowanie wskazuje na to, że jest pijana albo pod wpływem środków odurzających.

Na miejsce natychmiast pojechali policjanci „patrolówki” i potwierdzili zgłoszenie. Mundurowi od razu zaopiekowali się 5-letnim chłopcem, który był przestraszony i nie wiedział, co się wokół niego dzieje. Od jego 32-letniej matki wyczuli oni silną woń alkoholu i zauważyli, że nie jest w stanie samodzielnie się poruszać. Do tego zachowywała się agresywnie i nie wiedziała, gdzie się znajduje. Wezwana na miejsce załoga karetki pogotowia przebadała dziecko, któremu na szczęście nic się nie stało. Funkcjonariusze telefonicznie skontaktowali się też z jego ojcem i ustalili, że jedzie on do Sopotu. Z miejsca interwencji policjanci przewieźli 5-latka do komendy miejskiej, skąd odebrał go ojciec. Na miejscu zdarzenia załoga pogotowia przebadała także 32-letnią mieszkankę powiatu pruszkowskiego. Kobieta nie wymagała hospitalizacji, dlatego funkcjonariusze przewieźli ją do pogotowia socjalnego celem wytrzeźwienia. Badanie wykazało u niej ponad 1,5 promila alkoholu.

Policjanci ustalają okoliczności tej sprawy. Jeśli okaże się, że kobieta swoim zachowaniem mogła doprowadzić do zagrożenia życia i zdrowia dziecka, może jej grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O całym zdarzeniu policjanci powiadomią też sąd rodzinny.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Sopot
21.2°C
wschód słońca: 04:34
zachód słońca: 20:50
Koronawirus
pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Sopocie

kiedy
2022-05-21 19:00
miejsce
Teatr Atelier im. Agnieszki...
wstęp biletowany
kiedy
2022-06-12 20:00
miejsce
Amfiteatr Tarasów przy Aquaparku,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-06-17 20:00
miejsce
Amfiteatr Tarasów przy Aquaparku,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-06-25 19:00
miejsce
Opera Leśna, Sopot, Stanisława...
wstęp biletowany