2 kwiecień 2021

Odpowiedzą za kradzieże katalizatorów

fot. KMP w Sopocie
Sopoccy policjanci przedstawili zarzuty kradzieży katalizatora dwóm mieszkańcom Gdańska w wieku 31 i 37 lat. Dziś zarzut w tej sprawie usłyszy ich 29-letni wspólnik. Funkcjonariusze ustalili też, że 29-latek ma na swoim koncie również kradzież katalizatora z innego pojazdu zaparkowanego na terenie Sopotu i za to przestępstwo także poniesie odpowiedzialność karną. Za kradzież cudzej rzeczy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

W miniony poniedziałek (29.03.2021 r.) około godz. 17.00 oficer dyżurny sopockiej policji otrzymał zgłoszenie, że na jednym z parkingów ktoś leży pod samochodem i wygląda na to, jakby coś kradł. Pilnie wysłani na miejsce policjanci prewencji nikogo już nie zastali i potwierdzili, że spod pojazdu peugeot został wycięty katalizator. Jego właściciel wycenił straty na 600 zł. Funkcjonariusze prewencji oraz kryminalni natychmiast rozpoczęli poszukiwanie sprawcy tego przestępstwa i w wyniku intensywnych działań bardzo szybko ustalili, że związek ze sprawą ma nie jeden, a trzech mężczyzn. Za sprawcami zostały wszczęte poszukiwania i funkcjonariusze sprawdzali każdy sygnał oraz miejsca, gdzie mogą przebywać.

Dzień później około północy dwóch z nich zostało zatrzymanych przez patrol funkcjonariuszy z Gdańska, natomiast trzeci sam stawił się do komisariatu i podobnie jak jego koledzy został zatrzymany. Sprawcy zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Wczoraj policjanci z Sopotu na podstawie zebranych dowodów przedstawili zatrzymanym mieszkańcom Gdańska w wieku 31 i 37 lat zarzut wspólnej kradzieży katalizatora z samochodu peugeot. Dziś zarzut w tej sprawie usłyszy ich 29-letni wspólnik. Ponadto funkcjonariusze zgromadzili materiał dowodowy, z którego wynika, że 29-latek bez stałego miejsca zamieszkania ma na swoim koncie kolejną kradzież katalizatora z pojazdu na terenie Sopotu i za to przestępstwo także usłyszy zarzut. Do zdarzenia doszło w styczniu 2021 roku, a właściciel opla wycenił straty na ok. 700 zł.

Za kradzież cudzej rzeczy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Sopocie

kiedy
2021-07-10 21:00
miejsce
Opera Leśna, Sopot, Stanisława...
wstęp biletowany
kiedy
2021-07-11 16:00
miejsce
Amfiteatr Tarasów przy Aquaparku,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-07-11 19:00
miejsce
Amfiteatr Tarasów przy Aquaparku,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-07-17 17:00
miejsce
Amfiteatr Tarasów przy Aquaparku,...
wstęp biletowany