7 październik 2020

Czerwona strefa w Sopocie - policjanci przeciwdziałają rozprzestrzenianiu się koronawirusa

Od 3 października 2020 roku Sopot objęty jest czerwoną strefą. Dla mieszkańców i turystów wiąże się to z dodatkowymi obostrzeniami. Sopoccy policjanci każdego dnia prowadzą wzmożone działania poświęcone walce z Covid-19 i apelują o przestrzeganie przepisów sanitarnych. Podczas wczorajszej konferencji prasowej Minister Zdrowia i Komendant Główny Policji poinformowali o nowych obostrzeniach, które mają wejść w życie 10 października 2020 r.
REKLAMA

Z uwagi na wzrost liczby zachorowań na covid-19 miasto Sopot od soboty 03 października 2020 roku zostało objęte strefą czerwoną. Wiąże się to z dodatkowymi obostrzeniami dla mieszkańców i osób przebywających na terenie miasta. Sopoccy policjanci każdego dnia prowadzą wzmożone działania, które mają na celu zaniechanie rozprzestrzeniania się koronawirusa i apelują o przestrzeganie przepisów sanitarnych.

W dniu 06.10.2020 roku na konferencji prasowej Minister Zdrowia dr Adam Niedzielski i Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk poinformowali o działaniach policjantów i nowych obostrzeniach, które mają wejść w życie 10 października 2020 r. Zgodnie z tym zaostrzone zostaną dotychczasowe ograniczenia, nakazy i zakazy m.in. w zakresie:

  • obowiązku posiadania przy sobie i okazywania zaświadczenia lekarskiego o istnieniu przeciwdziałań zdrowotnych lub dysfunkcji uniemożliwiających zakrywanie ust i nosa,
  • wprowadzenia obowiązku zakrywania ust i nosa również na terenie powiatów objętych żółtą strefą,
  • zakazywania przez Urzędy Miast/Gmin zgromadzeń zaplanowanych w tym samym czasie, jeżeli odległość pomiędzy nimi jest mniejsza niż 100 metrów,
  • zmiany maksymalnej ilości osób mogących uczestniczyć w zgromadzeniach,
  • wprowadzeniu zakazu prowadzenia działalności gastronomicznej po godz. 22.00 na terenie powiatów objętych czerwona strefą,
  • wprowadzeniu zakazu udostępniania organizatorom imprez lokali przez podmioty nie prowadzące takiej działalności,
  • zmniejszenia ilości uczestników wesel na terenie powiatów objętych żółtą i czerwoną strefą,
  • wykorzystania systemu alarmowego RCB do informowania o wprowadzeniu regionalnych obostrzeń na danym terytorium.

Sopoccy funkcjonariusze cały czas sprawdzają, jak mieszkańcy stosują do obostrzeń, a każdy przypadek naruszenia obowiązujących przepisów spotka się z reakcją Policji. Policyjnych kontroli należy spodziewać się w sklepach, lokalach gastronomicznych, środkach komunikacji publicznej, w parkach, na deptakach i w pozostałych miejscach uczęszczanych przez mieszkańców.

Pamiętajmy, że troska o życie i zdrowie jest naszą wspólną sprawą, a wprowadzone przepisy służą ochronie życia i zdrowia nas wszystkich. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje, bliskich oraz osób, które są obok nas.

Informacje na temat obowiązujących przepisów w danym regionie znajdują się na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/koronawirus.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
20423
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Sopocie

kiedy
2021-07-10 21:00
miejsce
Opera Leśna, Sopot, Stanisława...
wstęp biletowany