6 październik 2020

Cudzą kartą płacili zbliżeniowo w sklepie – zarzuty i dozory dla sprawców

fot. KMP w Sopocie
Sopoccy kryminalni zatrzymali dwóch sprawców, którzy przy użyciu karty płatniczej należącej do 23-letniego studenta płacili zbliżeniowo za towar w sklepie. Za popełnione przestępstwa kradzieży z włamaniem 64-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania i 44-letni mieszkaniec Sopotu usłyszeli zarzuty. Prokurator po przesłuchaniu zastosował wobec nich dozory policyjne.
REKLAMA

Pod koniec września br. 23-letni student powiadomił sopockich policjantów, że utracił kartę płatniczą i ktoś za jej pomocą dokonał kilku nieautoryzowanych płatności zbliżeniowych w sklepie na terenie kurortu. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa od pokrzywdzonego, wszczęli dochodzenie i rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Analizując zdobyte informacje sopoccy kryminalni ustalili, że sprawcami jest dwóch mężczyzn i w minionym tygodniu ich zatrzymali. 64-latek bez stałego miejsca pobytu oraz jego znajomy 44-letni mieszkaniec Sopotu zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Na podstawie zebranych dowodów 64-letni sprawca usłyszał jeden zarzut dotyczący płatności zbliżeniowej w sklepie, natomiast 44-latek usłyszał pięć zarzutów związanych z płatnościami zbliżeniowymi za towar w sklepie.

Policjanci po wykonaniu czynności w komendzie doprowadzili zatrzymanych mężczyzn do Prokuratury Rejonowej w Sopocie, gdzie po przesłuchaniu prokurator dodatkowo zastosował wobec podejrzanych dozory policyjne.

Sopoccy funkcjonariusze przypominają, że płatność zbliżeniowa cudzą kartą to przestępstwo kradzieży z włamaniem. Sprawca pokonując zabezpieczenie elektroniczne włamuje się do systemu elektronicznego i kradnie pieniądze stanowiące płatność. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
18162
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Sopocie

kiedy
2021-07-10 21:00
miejsce
Opera Leśna, Sopot, Stanisława...
wstęp biletowany