4 październik 2020

Apelujemy o przestrzeganie przepisów sanitarnych

Od wczoraj w związku z objęciem Sopotu czerwoną strefą na terenie miasta obowiązują dodatkowe obostrzenia sanitarne. W trosce o zdrowie i życie osób przebywających na terenie kurortu policjanci prowadzą wzmożone działania w walce z COVID-19. Tylko wczoraj funkcjonariusze interweniowali wobec 216 osób, które naruszyły wprowadzone ograniczenia. Apelujemy o przestrzeganie przepisów sanitarnych. Bądźmy odpowiedzialni i wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo.
REKLAMA

Z uwagi na rosnącą liczbę zachorowań na Covid-19 od soboty, 03.10.2020 r., miasto Sopot znajduje się w czerwonej strefie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami na takim obszarze obowiązują dodatkowe obostrzenia sanitarne, m.in. obowiązek zasłaniania twarzy w przestrzeni publicznej. W związku z tym sopoccy policjanci prowadzą wzmożone działania, które mają charakter edukacyjny i informacyjny. Funkcjonariusze apelują do sprawców wykroczeń, aby przestrzegali obowiązujących obostrzeń i przypominają, że wprowadzony reżim sanitarny ma na celu ochronę naszego życia i zdrowia, a obowiązek walki z koronawirusem ciąży na każdym z nas.

Prowadzone przez policjantów działania mają na celu eliminację wykroczeń dotyczących nieprzestrzegania obowiązujących obostrzeń sanitarnych oraz zaniechanie rozprzestrzenianiu się choroby Covid-19. W trosce o życie i zdrowie mieszkańców Sopotu oraz osób przebywających na terenie miasta funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na obowiązek zasłaniania twarzy w przestrzeni publicznej, sposób przemieszczania się osób oraz zachowywanie dystansu społecznego. Tylko minionej doby policjanci interweniowali wobec 216 osób, które naruszyły wprowadzone przepisy sanitarne. Funkcjonariusze pouczyli 30 osób za popełnione wykroczenia, a kolejnym 186 osobom zwrócili uwagę. Mundurowi skontrolowali też 11 pojazdów komunikacji zbiorowej. W trakcie prowadzonych działań sopoccy policjanci systematycznie kontrolują również kluby i lokale nocne pod kątem łamania obostrzeń, w tym prowadzenia dyskotek. W piątkową noc kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie skontrolowali 4 kluby znajdujące się w centrum miasta i w jednym z nich ujawnili rażące naruszenie wprowadzonych ograniczeń polegające na prowadzeniu dyskoteki, gdzie osoby tańczyły na parkiecie, ponadto część osób przebywających w lokalu nie miała zasłoniętej twarzy. W tej sprawie prowadzone są już czynności. W sobotnią noc sopoccy policjanci ponownie skontrolowali kilka klubów w centrum miasta i tym razem nie odnotowali żadnych nieprawidłowości.

Apelujemy o przestrzeganie przepisów sanitarnych. Bądźmy odpowiedzialni i dbajmy o siebie nawzajem. Jednocześnie przypominamy, że w przypadku rażącego naruszenia przepisów wprowadzonych w związku z walką z koronawirusem policjant może nałożyć mandat karny w kwocie do 500 złotych lub skierować wniosek o ukaranie do sądu, a także powiadomić inspektora sanitarnego. Kara administracyjna nałożona przez tę instytucję może wynieść nawet 30 tys. zł.

Wszystkie aktualne nakazy i zakazy znajdują się na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus/regionalne-obostrzenia-dla-wybranych-powiatow.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
18162
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Sopocie

kiedy
2021-07-10 21:00
miejsce
Opera Leśna, Sopot, Stanisława...
wstęp biletowany