25 wrzesień 2020

Apelujemy o ostrożną jazdę i stosowanie się do przepisów na drodze

fot. KMP w Sopocie
Sopoccy policjanci po raz kolejny apelują o ostrożną jazdę i stosowanie się do przepisów obowiązujących na drodze. Tylko wczoraj funkcjonariusze pracowali na miejscu trzech kolizji drogowych. W jednym ze zdarzeń urazu nogi doznał 13-letni rowerzysta, po tym jak 79-latek wyjeżdżając z parkingu nie ustąpił pierwszeństwa cykliście i zderzył się z nim. Pamiętajmy! Bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych.
REKLAMA

Po raz kolejny sopoccy policjanci apelują o ostrożną jazdę i stosowanie się do przepisów obowiązujących na drodze. Tylko wczoraj mundurowi zostali powiadomieni o trzech zdarzeniach na drodze. Około godz. 16.30 funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, że na ul. Kolberga w Sopocie rowerzysta zderzył się z samochodem. Skierowani na miejsce policjanci ruchu drogowego potwierdzili zgłoszenie i ustalili, że 79-letni mieszkaniec Sopotu wyjeżdżając samochodem z parkingu nie ustąpił pierwszeństwa rowerzyście znajdującemu się na drodze z pierwszeństwem i uderzył w niego. W wyniku tego zderzenia 13-letni cyklista doznał urazu nogi i został przewieziony do szpitala na dalsze badania. Na szczęście 13-latek nie doznał poważnych obrażeń i zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa. Kierujący autem był trzeźwy i za spowodowanie kolizji drogowej policjanci ukarali go mandatem karnym.

Chwilę później dyżurny sopockiej komendy otrzymał kolejne zgłoszenie o kolizji drogowej. Tym razem doszło do niej na Alei Niepodległości. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że kierujący samochodem peugeot jadąc w stronę Gdyni nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego opla i najechał na jego tył, a ten siłą uderzenia najechał na znajdujący się przed nim samochód subaru. Policjanci ukarali kierowcę peugeota mandatem karnym za spowodowanie kolizji drogowej. Ponadto w wyniku sprawdzenia w policyjnych bazach funkcjonariusze ustalili, że 21-letni kierowca opla przekroczył 20 punktów karnych, w związku z czym zatrzymali mu prawo jazdy i sporządzili w tej sprawie pismo do Starosty Hajnowskiego.

Do trzeciej kolizji doszło około godz. 15.00 na ul. Obodrzyców. Skierowani do obsługi tego zdarzenia policjanci wstępnie ustalili, że kierujący samochodem citroen nie zachował należytej ostrożności i bezpiecznej odległości od znajdującego się przed nim pojazdu, który zawracał i uderzył w ten pojazd. Kierujący nie przyznał się do winy, dlatego w tej sprawie policjanci skierują wniosek o ukaranie do sądu. Wczoraj sopoccy policjanci zatrzymali też dwa dowody rejestracyjne pojazdów z uwagi na brak ważnych badań technicznych.

Stosujmy się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego i pamiętajmy, że bezpieczeństwo nasze, naszych najbliższych, jak i innych osób na drodze w dużej mierze zależy od nas samych.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
20423
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Sopocie

kiedy
2021-07-10 21:00
miejsce
Opera Leśna, Sopot, Stanisława...
wstęp biletowany