8 luty 2024

20-latek z Lęborka i jego rodzice z zarzutami kradzieży w sklepie

zdjęcie: 20-latek z Lęborka i jego rodzice z zarzutami kradzieży w sklepie / pixabay/879498
20-latek z Lęborka i jego rodzice są podejrzani o dokonanie w sierpniu ub.r. licznych kradzieży w sklepie jednej z sieci spożywczych. Mężczyzna usłyszał też zarzuty oszustwa. Sposób działania podejrzanych był dość nietypowy – podała w czwartek lęborska policja.
REKLAMA

Po blisko półrocznym śledztwie lęborscy policjanci rozwikłali zagadkę kradzieży i oszustw w jednym z dyskontów, który w sierpniu ub. r. poniósł straty na kwotę ponad 15 tys. zł.

W środę 20-latek usłyszał 16 zarzutów kradzieży i oszustw, jego 58-letni ojciec i 53-letnia matka po osiem zarzutów kradzieży.

Lęborscy policjanci ustalili, że w 2023 r. 20-latek zatrudnił się w sklepie do pracy sezonowej i pracował tam w sierpniu także jako kasjer. Wtedy do sklepu zaczęli często przychodzić jego rodzice. Z koszykami wypełnionymi po brzegi różnego rodzaju asortymentem podchodzili do kasy, przy której pracował ich syn.

Z materiałów dowodowych wynika, że na taśmę wykładali tylko część towaru. „20-latek skanował produkty, ale wyłącznie sprawdzając ich cenę, na kasę nabijał jedynie rzecz najtańszą. Taka sytuacja wydarzyła się w ciągu miesiąca kilkanaście razy. Łupem złodziei padały m.in. artykuły spożywcze, chemiczne, kosmetyczne, AGD, RTV, karma dla psów, alkohol” – podano w komunikacie prasowym.

Ponadto 20-latek dokonywał fikcyjnych zwrotów butelek oraz opakowań kontenerowych i wypłacał rodzicom pieniądze, wydawał im także doładowania do telefonu.

Podczas przeszukania mieszkania rodziny policjanci znaleźli i zabezpieczyli część skradzionego asortymentu.

Za kradzież podejrzanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast za oszustwo można trafić do więzienia nawet na 8 lat. (PAP)

Autorka: Inga Domurat

ing/ mhr/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Sopot
10.2°C
wschód słońca: 06:45
zachód słońca: 17:12
Koronawirus
pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Sopocie

kiedy
2024-02-29 20:00
miejsce
SPATiF, Sopot, ul. Bohaterów Monte...
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-08 18:00
miejsce
M15 Restaurant Bar & Sauny,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-08 20:00
miejsce
Story Disco Club, Sopot, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-16 12:00
miejsce
Szkoła Podstawowa im. ks. prałata...
wstęp biletowany